Forum Współpracy Międzyzakonnej

to Jednostka Wydzielona Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce

Forum Współpracy Międzyzakonnej zostało powołane w 2009 r. To jednostka gospodarcza Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, której celem jest tworzenie wspólnej dla wszystkich podmiotów zakonnych i kościelnych w Polsce Platformy Zakupowej.

Forum działa w ramach Konferencji, występuje w obrocie gospodarczym w imieniu Konferencji i na jej rachunek, na podstawie stosownych pełnomocnictw. Na powyższych zasadach Forum może nabywać i zbywać prawa, środki trwałe i wartości niematerialne.

Działalność Forum przyniosła szereg korzyści zakonom, w tym m.in.:

Oszczędności finansowe przez wspólne zakupy z rabatami i niższe ceny usług, przy zachowaniu bardzo dobrej jakość oferowanych usług i produktów.

Znaczne wsparcie sióstr klauzurowych, poprzez programy współpracy z Orlen SA, Kawa-zakonna.pl oraz Bracia Dąbrowscy, w 2023 roku kwota wsparcia wyniosła 219 811,74 zł, wobec 174 175,21 zł w roku 2022.

Utworzenie własnej grupy zakupowej, konkurencyjne ceny, przejrzyste warunki współpracy bez zobowiązań finansowych i czasowych. 

Oszczędność czasu ekonoma, współpraca między zakonna, szkolenia, pomoc i przekaz informacji.

Historia

Forum Współpracy Miedzyzakonnej zostało powołane dekretem z 31.07.2009 roku na podstawie Uchwały Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich (KWPZM), które odbyło się 13.05.2009 roku w Krakowie. Statut został zatwierdzony 29.09.2009 roku przez Konsultę KWPZM.

więcej

Forum uzyskało osobowość prawną na podstawie decyzji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego 27.08.2009 roku. Urząd Statystyczny w Warszawie 16.10.2009 roku nadał regon: 040123438-00026 (rozwinięcie regonu KWPZM jako jednostki podległej). Natomiast NIP 6762413011 został nadany przez Naczelnika Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto, 15.02.2010 roku na podstawie decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 29.12.2009 roku, która uznała Forum „za odrębny podmiot podatkowy”.

W latach 2010-2013 Forum było administrowane przez Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i wyznaczonego przez Benedyktynów dyrektora. Od 26.04.2013 roku do dzisiaj jest ono w administracji KWPZM, dlatego też buro Forum znajduje się w siedzibie KWPZM w Warszawie, choć księgowo jest administrowane w Krakowie. Pierwszym dyrektorem z mocy Konferencji był ks. Piotr Ciepłak MS (2013-2019).

Kontakt

Forum Współpracy Międzyzakonnej

Dyrektor Forum – o. Robert Wawrzeniecki OMI
[email protected]

Siedziba Forum:
ul. Benedyktyńska 37, 30-398 Kraków

Adres do korespondencji:
Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa

NIP: 676 24 13 011
REGON: 040123438-00026

 

Obecnie Forum Współpracy Międzyzakonnej współpracuje z następującymi podmiotami:

Pobierz aktualne oferty na 2024 →

TUW PZUW

UBEZPIECZENIA
zobacz ofertę

TUW PZUW zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową ponad 116 instytucjom kościelnym, w tym diecezjom, zakonom, fundacjom i stowarzyszeniom, a także Konferencji Episkopatu Polski. Oferuje atrakcyjne ubezpieczenia majątkowe i odpowiedzialności cywilnej, a także zdrowotne, podróżne i komunikacyjne. Ubezpieczane przez TUW PZUW instytucje kościelne są od 2018 roku zrzeszone w Związku Wzajemności Członkowskiej Św. Antoni. Szczegóły oferty na stronie internetowej TUW PZUW https://www.tuwpzuw.pl/tuw-oferta/instytucje-koscielne.

ORLEN S.A.

PALIWA, GAZ, PRĄD
zobacz ofertę

ORLEN S.A. oferuje tańsze paliwa (benzyna, olej, gaz) na stacjach ORLEN I BLISKA wg stawek wynegocjowanych przez „Grupę Zakupową FWM” od 2010 roku z prezesem Jackiem Krawcem. Każdy podmiot kościelny może w grupie zakupowej korzystać z programów kart rabatowych: FLOTA i BIZNESTANK.

FLOTA: oszczędność na litrze każdego paliwa: płatność bezgotówkowa, odroczona faktura; 2500 stacji na terenie kraju i za granicą; możliwość płacenia za autostrady kartą Flota lub poprzez e-TOLL, za parkowanie w strefie MobiParking, za produkty i usługi na stacjach ORLEN; ubezpieczona jakość tankowanego paliwa, inne zniżki i usługi dodatkowe (np. myjnia i gastronomia).

BIZNESTANK: rabat na każdym litrze paliwa:

  • na paliwa standard: Eurosuper 95, Olej Napędowy Ekodisel, EFECTA 95, EFECTA ON, LPG;
  • na paliwa premium: VERVA 98, VERVA ON;
  • dodatkowo: ON B100 i ON B20 oraz 5% myjnia automatyczna i odkurzacz samoobsługowy.

Płatność po zatankowaniu, ubezpieczona jakość tankowanego paliwa, wsparcie dla sióstr klauzurowych (1 grosz z litra zatankowanego paliwa przekazywany przez FWM). Każdy może korzystać z tej formy rabatu, wystarczy wyrobienie karty. Oferty te skierowane są do osób duchownych i zakonnych oraz podmiotów/firm powiązanych/współpracujących z FWM. Szczegóły obu programów rabatowych znajdziesz na stronie www.zyciezakonne.pl w dziale „oferty specjalne” lub na: https://www.zyciezakonne.pl/wp-content/uploads/2023/08/flota_dokument-edit.pdf.

INNPACT

PALIWA, GAZ, PRĄD
zobacz ofertę

Bardzo dobrze i owocnie rozwija się program wspólnego zakupu prądu i gazu dzięki wsparciu firmy INNPACT, która zajmuje się kompleksową usługą optymalizacji kosztów energii. Pod nadzorem najpierw podkomisji KWPZM ds. energetycznych, a obecnie komisji KWPZM ds. ekonomicznych, zatwierdzającej umowy, firma z powodzeniem doprowadziła do obniżki kosztów energii w kilkunastu prowincjach zakonnych i diecezjach. W ostatnim czasie okazało się, że bycie w grupie zakupowej daje dodatkowe bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych. Od 2017 roku wspólnie negocjujemy ceny energii (prąd i gaz), jako jeden duży podmiot kościelny (wszystkie zakony i zgromadzenia oraz diecezje). W latach 2022-2023 podmiotom zakonnym, skupionym w grupie zakupowej, prąd dostarczał ORLEN SA, a gaz PGNiG. W latach 2024-2025 prąd będzie dostarczała Energa Grupa Orlen SA a ze względu na taryfę dla podmiotów chronionych gaz PGNiG.​

Generali Investments Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych

FINANSE I BANKOWOŚĆ
zobacz ofertę

Generali działa w Polsce od 1995 roku. Jesteśmy jednym z najstarszych TFI – od ponad 25 lat nieprzerwanie pracujemy na opinię dobrego, cenionego towarzystwa funduszy inwestycyjnych. O wyjątkowości naszej oferty decyduje szeroki wybór produktów inwestycyjnych oraz dobre i powtarzalne wyniki. W procesie sprzedaży jasno tłumaczymy specyfikę funduszy inwestycyjnych, a przejrzysta komunikacja i wsparcie w obsłudze inwestycji to wartości, które są dla nas równie ważne, jak profesjonalne zarządzanie pieniędzmi naszych klientów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.generali-www.generali-investments.pl lub pod adresem e-mail: [email protected].

Pekao S.A.

FINANSE I BANKOWOŚĆ
zobacz ofertę

Pekao S.A. oferuje od 10.05.2021 roku preferencyjne warunki cenowe dla zakonów i prowadzonych przez nie dzieł, wraz z aktualizowanym w lutym 2022 roku aneksem. Porozumienie z bankiem obejmuje dwa rodzaje kont: OFERTA ZAKON i OFERTA ZAKON KONTO PRZEKORZYSTNE BIZNES. Szczegóły oferty będą udostępnione mailem zainteresowanym podmiotom zakonnym i utworzonym przez nie spółkom, fundacjom itp.

PKO BP

FINANSE I BANKOWOŚĆ
zobacz ofertę

PKO BP jest polskim bankiem z ponad 100 letnią tradycją, który oferuje swoim klientom rozwiązania technologiczne na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciwko naszym oczekiwaniom, stworzył specjalną ofertę, w ramach której oferujemy preferencyjne warunki cenowe m.in. na prowadzenie konta, rachunki pomocnicze, przelewy, karty debetowe, wpłaty w jednej z największej sieci wpłatomatów w kraju. Oferta zawiera również atrakcyjne oprocentowanie środków oraz rozszerzoną wersję bankowości elektronicznej. Oferta obowiązuje od 01.11.2023 roku przez dwa lata.

Parafio

INTENCJE I DAROWIZNY ONLINE
zobacz ofertę

W systemie Parafio znajdują się: Intencje online, Ofiara online, Wypominki online, Dialog. W wersji demo można wypróbować oprogramowanie pod linkiem: intencjeonline.pl/deum-demo Nasze rozwiązania wykorzystując m.in. Opactwo Benedyktynów z Tyńca (intencje online, wypominki online), Bracia Kapucynów z Krakowa (intencje online, msze bezgodzinowe) oraz Sanktuarium Maryjne w Kodniu (intencje wieczyste online), a także Nasz Dom Dzieciątka Jezus z Rudnika Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza (darowizna online).

Bracia Dąbrowscy

ASORTYMENT LITURGICZNY
zobacz ofertę

Bracia Dąbrowscy – Centrum Zaopatrzenia Kościoła od ponad 20. lat zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem Kościołów w Polsce i na świecie. Zaufało nam już ponad 2500 Klientów w Polsce, a o jakości naszych produktów przekonali się również Klienci z 28 krajów na świecie. Jesteśmy licencjonowanym producentem pieczywa liturgicznego oraz importerem win mszalnych.

Zajmujemy się kompleksowym zaopatrzeniem podmiotów kościelnych. Nasz zakład mieści się na terenie Diecezji Radomskiej, w małej wsi Skórkowice. Z należytą starannością podchodzimy do pieczenia komunikantów i hostii. Cały proces odbywa się zgodnie z Prawem Kanonicznym. Jedynymi składnikami są woda i mąka pszenna. Zachęcamy również do odwiedzenia Piwniczki Dąbrowskich pełnej wybitnych win stołowych. Zapewniamy darmowe dostawy przez naszych handlowców przynajmniej raz w miesiącu. Więcej na: https://christiana-dabrowscy.com.

Zapraszamy do współpracy parafie zakonne, dla których przygotowaliśmy korzystną ofertę we współpracy z KWPZM. Swoją działalnością wspieramy siostry klauzurowe – z treści porozumienia: „Nadto owocem porozumienia będzie wsparcie sióstr klauzurowych na zasadach w nim zawartych (przekazywane przez FWM)”.

Office Media

ASORTYMENT BIUROWY
zobacz ofertę

Celem usprawnienia i obniżenia kosztów ponoszonych przez instytucje zakonne i kościelne, do składania zamówień na zapotrzebowanie biurowe, zaproponowaliśmy korzystanie z platformy zakupowej B2B (https://b2b.officemedia.com.pl), na której po zalogowaniu czekają preferencyjne warunki zakupowe – takie jak dla odbiorców masowych i kluczowych.

Współpraca z dedykowanym opiekunem handlowym. Kontakt: [email protected] lub DOK +48 602 637 640. Serdecznie zapraszamy!

Arcus S.A. (Kyocera)

ASORTYMENT BIUROWY
zobacz ofertę

ARCUS S.A.  oferuje japońskie drukarki, kopiarki (mfp) Kyocera. Urządzenia do wysyłki korespondencji masowej Pitney Bowes. Urządzenia drukujące i kopiujące Kyocera są bardzo wytrzymałe, wydajne i tanie w eksploatacji (istnieje możliwość zakupu lub wynajmu). Więcej na: www.arcus.pl oraz www.kyocera.pl.

SIKORA Systemy informatyczne

SYSTEMY INFORMATYCZNE
zobacz ofertę

Sikora to firma, która specjalizuje się w tworzeniu, rozwoju i wdrożeniach systemów informatycznych dla kurii, zakonów, biur intencji, parafii, cmentarzy – obsługa działalności statutowej. Jest też autoryzowanym Partnerem enova365 oraz Comarch – wdrożenia i obsługa działalności gospodarczych. Kontakt za pośrednictwem Forum.

KP-System

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA SPRZĘTOWE DLA SEKTORA SAKRALNEGO
zobacz ofertę

KP-System działa na rynku od 1991 roku, dostarcza innowacyjne rozwiązania sprzętowe w ramach FMW. Oferujemy: • projektory, • monitory i monitory interaktywne, • drukarki, • sprzęt komputerowy oraz wszelkie akcesoria. Długoletnia współpraca z takimi markami, jak Samsung, Epson, Dell, Lenovo czy Apple, pozwala dostarczać klientom sprzęt najwyższej klasy w korzystnych cenach. Doświadczony handlowiec pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu oraz zapewni kompleksową obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Zapraszamy do kontaktu  telefonicznego pod numerem: 501 072 932, mailowego: [email protected] lub przez stronę internetową: www.kpsystem.pl.

Kancelaria Nowicki

WSPARCIE PRAWNE
zobacz ofertę

Kancelaria oferuje wsparcie prawne i ekonomiczne dla domów zakonnych oraz innych podmiotów powołanych przez Kościelne Osoby Prawne. Zapraszamy do kontaktu: Kancelaria Nowicki, ul. Chałubińskiego 8, piętro 38, e-mail [email protected] lub [email protected], telefon +48 602 265 266 http://www.kancelarianowicki.com/

Profesjonalna obsługa prawnicza i finansowa, dostosowana do Waszych potrzeb. ● Zachowanie pełnej poufności i elastyczność w wyborze usług. ● Usługi Ryczałtowe: Stała ochrona prawna i finansowa. ● Jednorazowe Porady: Pomoc w konkretnej kwestii (RODO, PRAWO PRACY). ● Zdalne Konsultacje: Dostępność bez względu na lokalizację. ● Finanse: Zarządzanie budżetem, inwestycje, rozliczenia. ● Nieruchomości: Zakup, sprzedaż, zarządzanie. Analiza umów i kontraktów. ● Audyty Finansowe: Przygotowanie i komunikacja z audytorami. ● Optymalizacja Przychodów i Kosztów: Pomagamy zwiększyć efektywność finansową. ● Doradzamy, jak zmniejszyć koszty utrzymania i zwiększyć dochody. ● FOTOWOLTAIKA. Wspieramy obsługę umów dzierżawy gruntów. Doradzamy i rekomendujemy wiarygodne podmioty. ● Prawo Kanoniczne: Doświadczony zespół specjalistów z wieloletnią praktyką. ● Szkolenia i Rozwój: Rozwijajcie kompetencje ekonomów zakonnych.

Zaufajcie naszemu doświadczeniu. Ochrona Waszej misji i zachowanie poufności to nasza pasja. Skontaktujcie się już teraz, by omówić Wasze potrzeby. Rozwiążemy wszystkie aktualne problemy instytutów życia konsekrowanego. We współpracy z FWM planowane są cykliczne warsztaty prawne stacjonarne lub online (informacje będą rozsyłane przez FWM na bieżąco).

Makro

ASORTYMENT SPOŻYWCZY
zobacz ofertę

Porozumienie z MAcro obowiązuje od 1.06.2019 roku i przewiduje głównie korzystne rabaty cenowe na dokonywane przez podmioty zakonne zakupy towarów pozostających w ofercie handlowej: na halach Makro, przez portal internetowy (zamawiarkę), we współpracy z dedykowanym sprzedawcą, z dostawą do domu, z odroczonym terminem płatności, uwzględniając rabat sięgający 15% na ponad 1200 najbardziej popularnych produktów. Kontakt do osoby odpowiedzialnej pośrednictwem Forum.

Bidfood Farutex

ASORTYMENT SPOŻYWCZY
zobacz ofertę

Jesteśmy liderem w dostawach żywności i rozwiązań dla sektora horeca w całej Polsce. Zaopatrzeniem gastronomii zajmujemy się już ponad 30 lat. Niezależnie od tego, jaką kuchnię Państwo prowadzą – polską, włoską, azjatycką czy nowoczesną – w naszej ofercie znajdziecie 7 tys. różnorodnych produktów od świeżych i chłodzonych po suche i non-food z rabatami nawet do 40%. Dla Państwa wygody zapewniamy możliwość składania zamówień przez telefon, e-mail w godzinach 8-21 oraz całodobowo 7 dni w tygodniu przez platformę e-eidfood.pl. Dostawy mogą odbywać się nawet 6 razy w tygodniu na wskazany adres, a płatność — gotówką lub przelewem z odroczonym terminem płatności. Państwa ofertą opiekuje się dedykowany przedstawiciel handlowy, który odpowie na wszelkie pytania oraz dostosuje ją do potrzeb.

Zachęcamy do stworzenia konta w e-bidfood.pl — wystarczy wejść na stronę: https://e-bidfood.pl/ lub zeskanować kod QR , aby pobrać naszą aplikację. Podczas rejestracji w polu „numer klienta” prosimy o dopisek: KLIENT FWM. Przedst wiciel handlowy skontaktuje się z Państwem po dokonaniu rejestracji.

Kawa Zakonna

ASORTYMENT SPOŻYWCZY
zobacz ofertę

Od maja 2016 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Marven, która przygotowała dla zakonów w Polsce własną dystrybucję kawy ziarnistej w opakowania z zakonnym logo – dziś oferta jest dużo bogatsza. W ramach sprzedaży zapewniona jest: atrakcyjna cena, świeżo palona kawa (maksymalnie może mieć 2 miesiące od wypalenia), dedykowana obsługa, a zamówienie dostarczane jest pod wskazany adres bez dodatkowej opłaty (minimum 6 kg). Każdy, kto kupuje kawę zakonną, wspiera siostry klauzurowe: 1 zł z kilograma kawy trafia do sióstr (przekazywane przez FWM). Zamawianie kawy, ekspresów do kawy i innych produktów odbywa się poprzez dedykowaną stronę internetową: www.kawa-zakonna.pl.

Innpact

ZARZĄDZANIE OBIEKTAMI, PRZEGLĄDY, KSIĄŻKA OBIEKTU, RODO
zobacz ofertę

Innpact oddaje do dyspozycji podmiotów zakonnych i kościelnych zespół inżynierów posiadających uprawnienia budowlane, a także osoby mające kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu przeglądów okresowych budynków. W ramach usługi zarówno instytucja zarządzająca, właściwa danej jurysdykcji, jak również poszczególni właściciele i zarządcy obiektów, mają dostęp do danych i dokumentów w postaci cyfrowej za pośrednictwem dedykowanej aplikacji internetowej KoBu, która stanowi sprawnie działający „system wczesnego ostrzegania” pozwalający zachować terminowość i kompletność wymaganych przeglądów obiektów.

Firma zajmuje się także kwestiami opracowania polityki RODO itp. Więcej na: www.innpact.pl.

B-Act Sp. Z O.O.

NADZÓR NAD INWESTYCJAMI SAKRALNYMI
zobacz ofertę

Bydgoska inżynierska firma konsultingowa z polskim kapitałem, założona w 1994 roku, posiadająca ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu, doradztwie i nadzorze przy realizacji inwestycji budowlanych, w tym inwestycji sakralnych. Przykładowe zrealizowane inwestycje dla podmiotów kościelnych: budowa Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym, Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej, Domu Jubileuszowego Jana Pawła II w sercu województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także kompleksowe prace konserwatorskie i remontowe w dolnej części barokowego kościoła oraz w budynku Kolegium – w Zespole klastrowym OO. Pijarów ul. Pijarska 2 w Krakowie. Więcej na: www.b-act.com.pl.

InPost

PACZKOMATY, MASZYNY DO PACZEK, USŁUGI POCZTOWE
zobacz ofertę

InPost jest jednym z liderów paczkomatów w Polsce, wpisując się w treści encykliki „Laudato Sí”. Od 23 kwietnia 2021 roku obowiązuje umowa o współpracy z InPost za pośrednictwem Forum celem posadowienia Paczkomatów na gruntach należących do podmiotów zakonnych/kościelnych, z wypracowanym przez Forum ze wzorem umowy na potrzeby tychże podmiotów. Zainteresowanym wyślemy szczegóły po przesłaniu zapytania mailem.

Orlen Paczka

PACZKOMATY, MASZYNY DO PACZEK, USŁUGI POCZTOWE
zobacz ofertę

W ramach realizacji strategii „Orlen 2030” Orlen S.A. rozwija działalność w zakresie odbiorów i nadawania przesyłek z wykorzystaniem automatów paczkowych. Mając na uwadze atrakcyjność terenów kościelnych, Orlen zaprasza do współpracy zakony i instytucje kościelne. Dzierżawa gruntu pod automaty paczkowe, zapewniać będzie stały miesięczny dochodów oraz zapewnienie potrzeb lokalnej społeczności. Posiadamy wzór umowy dla podmiotów zakonnych / kościelnych. Zainteresowanym wyślemy szczegóły po przesłania zapytania mailem.

Orlen S.A.

FOTOWOLTAIKA – Instalacje wielkopowierzchniowe, farmy fotowoltaiczne
zobacz ofertę

Aktualnie 2 firmy przedstawiły swoją ofertę na fotowoltaikę. Jedna z nich specjalizują się w instalacjach mniejszych, a druga w instalacjach wielkopowierzchniowych. Także i w tych wypadkach szczegółowy kontakt do osób odpowiedzialnych za naszym pośrednictwem.

Instalacje wielkopowierzchniowe (farmy fotowoltaiczne) realizuje Orlen S.A., prowadzi on obecnie analizę zgłoszonych już lokalizacji w zakonach męskich, proceduje kwestie formalne i w najbliższym czasie chce przystąpić do realizacji projektów na farmy fotowoltaiczne na gruntach dzierżawionych od zakonów męskich.

Grupa Orange Smart Energy Fotowoltaika

Mniejsze instalacje
zobacz ofertę

Aktualnie 2 firmy przedstawiły swoją ofertę na fotowoltaikę. Jedna z nich specjalizują się w instalacjach mniejszych, a druga w instalacjach wielkopowierzchniowych. Także i w tych wypadkach szczegółowy kontakt do osób odpowiedzialnych za naszym pośrednictwem.

Mniejsze instalacje (małe, prosumenckie i mikroinstalacje) realizuj e Grupa ORANGE – Smart Energy Fotowoltaika. Pierwsze instalacje działają już w podmiotach zakonnych. Informacje i bezpośredni kontakt do firm oraz ich dedykowanych przedstawicieli poprzez maila.

Orange

TELEFONY, INTERNET
zobacz ofertę

Pierwsze porozumienie z Orange zostało podpisane w 2017 roku. Od 01.09.2020 roku korzystamy z kolejnej oferty dla podmiotów zakonnych „ORANGE BEZLIMITU”: abonament miesięczny w kwocie 7 zł netto, umowa na 24 miesiące, który oferuje m.in.: nielimitowane połączenia do wszystkich numerów komórkowych i stacjonarnych w Polsce; nielimitowane rozmowy i SMS/MMS do wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz międzynarodowe (wychodzące z Polski do Strefy 1); 20 GB internetu przy pełnej prędkości; aktywna ochrona antywirusowa CyberWatch (za cały okres umowy – 44,28 zł). Specjalna, dodatkowa oferta mobilnego internetu (umowa na 24 miesiące): 50 GB za 13 zł: 100 GB za 15 PLN, 200 GB za 22 PLN, 999 GB za 29 PLN.

Oferta CyberWatch jest usługą zapewniającą ochronę danych i urządzeń łączących się z siecią. Pozwala na blokowanie podejrzanych stron internetowych oraz informuje o wykrytych próbach komunikacji ze stronami, które stanowią zagrożenie dla sieci mobilnej. Blokuje próby wyłudzenia danych z komórki i przejęcia urządzenia przez złośliwe programy.

Lena Lighting S.A.

OŚWIETLENIE
zobacz ofertę

Lena Lichting S.A. – jest jednym z liderów na rynku oświetlenia w Polsce, z 100% polskim kapitałem. Produkuje rozwiązania w zakresie profesjonalnych opraw oświetleniowych, wykorzystujących najnowsze, światowe rozwiązania technologii LED oraz sterowania oświetleniem. Więcej na: www.lenalighting.pl.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

DOKSZTAŁCENIE – STUDA PODYPLOMOWE Z ZARZĄDZANIA INSTYTUCJAMI KOŚCIELNYMI
zobacz ofertę

Studia podyplomowe: zarządzanie instytucjami kościelnymi, zostały zorganizowane na mocy porozumienia o współpracy pomiędzy Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II a Konferencją Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce z dnia 11.01.2023 roku. Adresatami oferty, są: ekonomowie diecezjalni i zakonni, proboszczowie, wikariusze, którzy odpowiedzialni są za określone dzieła kościelne; przełożeni domów zakonnych, dyrektorzy instytucji kościelnych, osoby świeckie zatrudnione w instytucjach kościelnych czy z nimi współpracujące, wierni świecy, którzy chcą uzyskać dodatkowe i wymagane kwalifikacje z zakresu zarządzania majątkiem kościelnym.

Więcej szczegółów na: https://kandydat.kul.pl/podyplomowe/zarzadzanie-instytucjami-koscielnymi/.

TARGI KIELCE

„SACROEXPO” – Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów
zobacz ofertę

Dzięki uprzejmości prezesa Andrzeja Mochonia i dyrektora Roberta Frąka podczas targów organizowane są od ponad 10 lat spotkania szkoleniowo-informacyjne dla ekonomów naszych jurysdykcji zakonnych oraz spotkania dla sekretarzy prowincjalnych, zakrystianów, administratorów obiektów kościelnych, członków Związku Wzajemności Członkowskiej św. Antoni czy innego rodzaju spotkania tematyczne, jak np. o zeroemisyjności zakonów w duchu „Laudato Sí” (2020) czy o sposobach oszczędzania na prądzie i gazie w ramach funkcjonowania podmiotów zakonnych i kościelnych (2021), termomodernizacja i zielona energia, dbałość o liturgię i wystrój kościoła, obiekty kościelne i zakonne oraz jak nie dać się oszustom (2022); o kwestach energetycznych i ubezpieczeniowych dla administratorów obiektów (2023). W roku 2024, w ramach 25. Jubileuszowych targów, planowane są kolejne tego typu spotkania. Dają one możliwość integracji, cieszą się dobrą opinią, frekwencją i zainteresowaniem zarówno sekretarzy, jak i ekonomów, a także innych uczestników. Do naszych spotkań ekonomów dołączają się chętnie siostry zakonne oraz ekonomowie diecezjalni. Każdego roku na dedykowanym stoisku FWM istnieje też możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm, z którymi zakony, poprzez FWM, podejmują współpracę.

Zapraszamy na SACROEXPO 2024: 10-12.06.2024.

Na targach można spotkać naszych partnerów, zapraszamy do nas.